Nabíječka a balancér SKYRC IMAX B6 V2 Original 6A 60W

Nová verze originálního nabíječe s balancérem, která nabízí nové funkce a možnosti. Nabíjení baterií DJI Mavic, podpora AGM akumulátorů a mnoho dalších inovativních funkcí.
SKU: IMAX-B6-V2
Manufacturer: SkyRC
1589.00 Kč incl tax
AVL: Out of stock

Nová vylepšená verze inteligentního nabíječe SKYRC IMAX B6 60W 6A (včetně balanceru) řízeného 32-bitovým mikroprocesorem pro přesné a kvalitní nabíjení.

Jedná se o originální nabíječ SkyRC, tedy žádná B6 kopie, díky tomu máte jistotu, že dostáváte to nejlepší na trhu.

Nabíječka má pasivní chlazení bez aktivního ventilátoru, tím je zaručen její tichý chod.

Nová verze dostala novou verzi FW, který nabízí mnoho nových funkcí včetně přednastavených programů pro rychlé a snadné nabíjení běžný akumulátorů.

Nabíječ je vybaven napájecím konektorem XT60 a zároveň zůstal zachován klasický kulatý konektor 5.5/2.5, na výstupu byl nahrazen bananánkový výstup také konektorem XT60 a univerzální zásuvka balanceru JST-XH 2-6S umožňuje přímo připojit nabíjený akumulátor bez potřeby nabíjecího kabelu a adaptéru balanceru (platí pro akumulátory s konektorem XT60 a servisním JST-XH), k dispozici je pak přiložená redukce na T-konektor (Dean-T) a redukce s možností napájení vlastního typu konektoru.

Nové funkce nabíječe:

  • nastavení koncového napětí pro nabíjení a vybíjení pro lithiové akumulátory
  • program pro nabíjení Inteligentních pohonných akumulátorů DJI Mavic a TB4x
  • tři nabíjecí režimy pro olověné akumulátory – pro klasické Pb akumulátory, AGM akumulátory (olověné akumulátory s elektrodami oddělenými separátorem ze skelných vláken nasycených elektrolytem) a klasické Pb aku při nízkých teplotách
  • měření celkového napětí a napětí jednotlivých článků (pro lithiové akumulátory) i mimo nabíjení/vybíjení
  • měření vnitřního odporu celé sady a jednotlivých článků (pro lithiové akumulátory)
  • nabíječ sloužit také jako stabilizovaný zdroj s výstupním napětím 5-26V a nastavitelným proudovým omezením 1-6 A (max. 60 W)

 

Nabíječ pro svůj spolehlivý chod potřebuje stabilní napájení 12V/5A.

Kvalitní a hlavně stabilní napájení rozhodně nepodceňujte, nekvalitní napájecí zdroje nepoškodí pouze nabíječ, ale mají negativní vliv také na připojené akumulátory. V nabídce našeho e-shopu naleznete pouze kvalitní a ověřené zdroje.

S tímto nabíječem můžete nabíjet všechny druhy nabíjecích článků - Li-Poly, Li-ion, Li-Fe, NiMh a NiCD články, olověné baterie Pb (tedy nejen malé přenosné baterie, ale také autobaterii).

Nabíječ má funkce pro cyklování, balancování, nabíjení a rychlo-nabíjení.
Obsahuje obvody ochrany v podobě maximální dobíjené kapacity (hodnotu můžete nastavit) a maximálního času nabíjení (hodnotu můžete nastavit).
Disponuje zvukovou signalizaci v případě poruchy akumulátoru, špatného zapojení a dokončení nabíjení.
Modře podsvícený dvouřádkový LCD display s informacemi o aktuálním proudu, napětí, dobité kapacitě, času nabíjení a nastaveném maximálním proudu.
Disponuje Delta-peak sensitivitou pro NiMH/NiCd články
Široká škála nabíjecích programů.
Můžete si uložit vlastní nabíjecí programy.
Volba pro cyklování baterií.
Možnost připojení teplotního čidla.

Ochrana proti přepólování a zkratu na výstupu.

Přidány jsou kabely potřebné pro připojení k autobaterii (můžete nabíjet i venku).
Kompaktní hliníkové provedení. Tiché chlazení bez ventilátoru.

Vstupní napětí: 11~18v
Výkon: max. nabíjecí: 60W / max. vybíjecí: 5W
Nabíjecí proud: 0.1~6.0A
Vybíjecí proud: 0.1~2.0A
Ni-MH/NiCd počet článků: 1~15 v sérii
Li-Fe/Li-Poly/Li-ion počet článků: 1~6 v sérii
Pro olověné akumulátory počet článků: 1~10 (2V na článek)
Váha: 251g
Rozměry: 115x84x31mm

Nabíječ při nabíjení olověných akumulátorů používá koncové napětí 2,40 V na článek (resp. 2,46 V na článek v programu pro AGM akumulátory a v programu pro nabíjení za studena) – z tohoto důvodu je vhodný pro nabíjení klasických olověných akumulátorů (autobaterií) a gelových akumulátorů s reverzibilním ventilem. Nehodí se pro nabíjení plynotěsných gelových akumulátorů, které se nesmějí nabíjet na více než 2,30 V na článek!

SKYRC IMAX B6 V2 Original  Balance Charger Discharger For DJI Mavic TB4X / NiMH / NiCD / LiHV / NiCd / PB / Li-ion  6A 60W

alt

REFINED CLASSIC FOR RC HOBBYISTS

iMax B6 is a design classic for RC hobbyists. So what does iMax stand for? When SkyRC as a startup back in 2006, debuted the very first charger, Max, SkyRC's founder, named it by his name, conceiving Infinite Innovation. When SkyRC reorganized as a new business entity, the charger is rebranded as SkyRC B6 to optimize the entire product line. It's as simple, functional, and iconic as in RC industry. SkyRC discontinued some rarely used feature. SkyRC delivers more practical features, such as adjustable DC power output, floating charge for lead-acid battery, charging juice for the most well-known DJI Mavic. It is still simply classic!
SkyRC B6 is a DC input high-performance, micro-processor controlled charge/discharge/DC/DC converter with battery management suitable for all mainstream battery types(LiPo / LiFe / Li-Ion / LiHV / NiMH / NiCd / Pb). The charger delivers dedicated 60W integrated power and charge current can up to 6A . Additionally, it supports DJI Mavic/Inspire Battery with maximum 4A charge power.

alt
alt

Multi-purpose for Most Battery Chemistries

The juice box comes with the charging algorithm for the most common battery chemistries: LiPo, Li-Ion, LiHV, LiFe, NiMH, NiCD, and Pb (lead acid).

alt

Battery Icon & Percentage of Charge & Discharge Display

It's more intuitive to indicate the current real-time battery power with the battery icon and percentage of charge & discharge.

alt

Powerful and High Speed Micro Controller

ARM® Cortex®-M3 32 bits high speed processor, data process capability improves 20 times. Using industry leading 2.5V-5.5V wide range input voltage, has strong anti-interference ability.

alt

Power Comparison

Compared with B6 charger, the version 2 provide 20% more charge power, making the charging process more efficient.

alt
alt

DC/DC Converter

B6 V2 charger is integrated with DC power input, pumping max power of 60W with the voltage ranging of 5-26V and 1-6A current. With this charger, RC drivers have a convenient gadget to power their DC devices in the field, such as tire warmer, PIT light, etc.

alt

Charging DJI Mavic/ Inspire Battery

Good news for DJI Mavic/Inspire pilots: SkyRC B6 V2 can charge batteries for DJI Mavic/Inspire with the maximum charge current of 4A.

alt

AGM & Cold Charge Modes for PB Battery

SkyRC B6 V2 can charge AGM battery and the PB battery at very low temperature.

alt

Thermal Cutoff

Battery internal chemical reaction will cause the temperature to rise. Whenever the temperature threshold is reached, the charging process will be terminated. This function is available by connecting optional temperature sensor cable (SK-600040-01), which is not included in the package. You need to purchase it separately.

alt

It is possible to verify the originality of the charger

The originality of the charger is confirmed by a hologram on the underside. Thanks to the numbers on the hologram under the scratch card, you can confirm its originality on the manufacturer's website. (website address to verify: verify.skyrc.com)

alt

Package:

1. SKYRC B6 V2 Charger
2. DC Input Cable
3. Dean Charging Cable
4. Bare charging cable
5. Instruction Manual

alt

Specifications:

DC Input:11-18v
Display type:2*16LCD
Size:115*84*31mm
External port:1*6s balance socket-XH,
Temperature probe socket,battery socket,Dc input
Delta Peak Detection for NiMh NiCd :3-15mV/cell,Default:4mV/cell
Battery Cutoff temperature:68*176 F
Charge Voltage:NiMH/NiCd
LiPo:4.15-4.25V Pb Normal:2.4V
LiHv:4.25*4.35v Pb AGM:2.45V
LiFe:3.58-3.7V Pb Cold:2.45V
Li-ion:4.08-4.2V
Balance current:300mA
Reading Voltage Range:0.1*26.1V
Battery Types:LiPo/LiHV/LiFe/Li-ion:1-6 cells
NiMH/Nicd"1-1