Grafické karty

Situaci kolem grafických karet sleduji již od konce minulého roku, hlavně v DE, kde jsou karty přeci jen dostupnější než na našem trhu.

Celá situace je bohužel vyostřená díky několika faktorům.

Nejhorším faktorem již od minulého roku je nedostatek čipů, výroba prostě nestíhá.

Druhým zásadním faktorem je cena BTC a s tím navázaná cena ETH, která už dosáhla ceny přes 4000 USD, takže mánie v těžení stále pokračuje.

Nejlepší grafikou v poměru ceny, výkonu a hashrate je jednoznačně RTX 3060Ti, která je díky tomu na Evropském trhu nesehnatelná, prostě se sem ani nedostane.

Takže pokud někdo chce grafickou kartu, tak jedině v DE, tam lze sehnat bez problémů RTX 3090, RTX 3070, pokud máte štěstí, tak i RTX 3060 nebo RTX 2060, stejně tak se tam dají sehnat grafické karty GTX 1660, ale jakmile jsou skladem, tak obvykle zmizí v řádu hodin nebo minut podle velikosti zásilky.

Osobně si myslím, že o prázdninách by měla být situace o "fous" lepší díky novým verzím karet s omezenou těžbou ETH a také nižším odměnám za těžbu, které přijdou v létě.

Pokud navíc půjde BTC do korekce, tak se vytvoří prostor pro lepší dostupnost grafik, ale celkové zlepšení očekávám spíše až během příštího roku 2022.

Jen čas ukáže, jaká situce bude.

ZOTAC GAMING GeForce RTX 3070 AMP Holo
ZT-A30700F-10P

Get Amplified with the ZOTAC GAMING GeForce RTX™ 30 Series based on the NVIDIA Ampere architecture. Built with enhanced RT Cores and Tensor Cores, new streaming multiprocessors, and high-speed GDDR6 memory, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 3070 AMP Holo gives rise to amplified gaming with high fidelity in style.

Features:
- 2nd Gen Ray Tracing Cores
- 3rd Gen Tensor Cores 
- HoloBlack Design
- SPECTRA 2.0 RGB Lighting
- IceStorm 2.0 Advanced Cooling
- Active Fan Control with FREEZE Fan Stop
- Metal Wraparound RGB Backplate
- FireStorm Utility (Download HERE)
- VR Ready