Newsletter

Nevyplňujte toto pole:
 

Řídící deska pro coptery HobbyKing KK2.1.5

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 0 hodnocení
 

Výborná řídící deska pro coptery HobbyKing v nové verzi KK2.1.5 + FW dle výběru. Jedná se o novou řídící desku platformy KK, která kombinuje vysoce citlivý a stabilní systém se snadným nastavením pomocí LCD displeje. Jednuduše zapojíte, nastavíte a letíte :-)

Dostupnost Na dotaz
Běžná cena 895 Kč
Ušetříte 100 Kč (–11 %)
Cena vč. DPH 795 Kč
Kód produktu 1028
Značka Hextronik Limited (Turnigy)
Kategorie AKCE - super ceny :)
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Nová verze výborné a cenově dostupné řídící desky pro multirotory s podporou nejnovějších FW na KK tools.

Deska je nově vybavena procesorem s větší pamětí (64kB), novým čipem 6050 MPU se snímači s větší citlivostí a přesností integrující gyro a akceleometr včetně nového pinu pro monitoring baterie.

Desku dodávám již s nejnovějším softwarem (FW) - aktuálně dostupné verze, takže nemusíte nic "flešovat" a rovnou můžete využít nejnovější funkce a vylepšení obsažené v aktuálním softwaru (FW). Desku je nejlepší připojit antivibrační oboustrannou pěnovou podložkou jako u gyra. Tím je dostatečně zaručeno, že vibrace nebudou ovlivňovat snímače na desce.

Aktuálně jsou dostupné dvě verze FW, pro začátečníky "LITE" a pro zkušené piloty ve verzi "PRO", která umožňuje širší možnosti nastavení pro akrobatické létání včetně agresivního "acro" režimu. Stačí napsat do poznámky, o kterou verzi máte zajem. Pro začátečníky rozhodně doporučuji verzi "Lite". Výchozí FW bude vždy nastaven na verzi "Lite". Verze Lite je podobná jako u předchozí verze desky KK2.0 a nehrozí riziko, že budou přenastaveny speciální hodnoty, které pak zásadně ovlivní stabilitu modelu.

KK2.1.5 patří mezi generaci desek, které jsou navrženy tak, aby multirotor byl co nejvíce stabilní a umožňoval jednoduché nastavení i pro začínajicí piloty díky zabudovanému LCD displeji a nahranému softwaru, který jednoduchou volbou v menu umožňuje nainstalovat a nastavit vybraný typ multirotoru. Jednoduše zvolíte typ, zkontrolujte rozložení motorů a směr otáčení vrtulí, zkalibrujete a můžete letět!

Původní KK gyroskop KK2.0 byl nahrazen mnohem citlivějším systémem v jednom čipu 6050 MPU (Gyro+Acc), který díky své vysoké citlivosti zajišťuje desce vysokou stabilitu a možnost lépe využit self-level mode pro stabilizaci modelu. Díky tomu je to aktuálně nejstabilnější KK deska. V srdci KK2.1.5 je nový procesor Atmel Mega644PA 8-bit AVR RISC mikroprocesor s 64kB pamětí. Stejně jako deska KK2.0 umožňeno použít až celkem 8 motorů (Octocopter). Deska obsahuje Piezo bzučák, který zvukem upozorňuje na aktivaci a deaktivaci desky. Deska také stále obsahuje 6-pin konektor pro připojení USBasp programátoru a díky tomu ji lze v budoucnu kdykoliv aktualizovat na novější firmware.

Pokud budete na M2-8 používat jen serva, tak je nutné mít na vědomí, že piny + jsou společné (propojené) pro M2-8, ale nejsou propojené s M1, takže při zapojeném napájení na pin M1 je nutné také zajistit napájení pro piny M2-8. Toto platí pouze při použítí serv na piny M2-8 a je zapojeno napájení z regulátoru na M1. Pokud jsou zapojené jen regulátory, tak samozřejmě regulátory na M2-8 nesmí mít zapojený napájecí pin (prostřední červený kablík z regulátoru musí být odpojený).

Specifikací:
Velikost: 50.5 mm x 50.5 mm x 12 mm
Hmotnost: 21 gram (včetně Piezo bzučáku)
IC: Atmega644 PA
Gyro / ACC: 6050MPU by InvenSense Inc
Automatická stabilizace (Auto level): Ano
Vstupní napětí: 4.8-6.0V
AVR rozhraní: standardní 6 pin
Signál z přijímače: 1520us (5 kanálů)
Odstup signál ESC: 1520us

Předinstalovaný firmware:
Dualcopter
Tricopter
Y6
Quadcopter +
Quadcopter X
Hexcopter +
Hexcopter X
Octocopter +
Octocopter X
X8 +
X8 X
H8
H6
V8
V6
Aero 1S Aileron
Aero 2S Aileron
Flying Wing

Singlecopter 2M 2S
Singlecopter 1M 4S
(vlastní nastavení v menu "Mixer Editor" + další možnosti dle aktuální verze FW)

Do FC lze nahrát i FW OpenAero2 pro stabilizaci do letadla. Takže lze tuto desku použít i jako stabilizátor pro letadla, který si pak snadno nastavíte dle potřeby přes LCD display. Pokud máte zájem o tuto úpravy, tak stačí napsat do poznámky "nahrát OpenAero".

Český manuál naleznete v záložce "Soubory".

Informace pro Vás:

Prostřední kablík (plus) z ESC regulátoru se zapojuje do řídící desky poze jeden, aby nedošlo k problémům s různou úrovní napětí z BECu regulátorů. Nejednodušší způsob je přeštípnutím drátku nebo vyndáním dutinky z konektorů dalších tří regulátorů. Pro napájení desky a přijímače stačí jen jeden BEC. Případně můžete použít externí SBEC a nepoužívat napájení z regulátoru.

Všechny signálové konektory jsou orientovány minus pólem (černý nebo hnědý) k okraji desky. Zapojení proveďte dle fotky s nákresem zapojení.

Aktivace a možný start se provádí ztažením plynu na minimum a následné plné výchylky vpravo (směrovka).

Deaktivuje se ztažením plynu na minimum a plné výchylky vlevo (směrovka).

Pro uchycení doporučuji použít oboustranně lepící pěnovou podložku.

Pro propojení desky KK2 a přijímače jsou nutné kabelové propojky 100mm (viz. související zboží).

Informace pro přeflešování a aktuální verze FW pro všechny KK boardy je k dispozici na této stránce.

Změny u KK2.1.5 oproti verzi 2.1 jsou pouze u konektorů pro pípák a baterii. Jsou nyný lépe označené a mají ochranu proti přepólování a pojistku, pokud by někdo i tak spletl konektory a zapojil je obráceně. Osobně rozhodně nedoporučuji připojovat hlavní baterii pro RC model na tento konektor, přes který je měřeno napětí a signalizováno pípákem KK desky, ale je rozhodně bezpečnější použít externí pípak na baterii, protože v případě havárie se přímé přivedení plného napětí z pohonné baterie nemusí vyplatit.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

  • AUXx po připojení přes S.BUS
    22.11.2018 16:19 | Marek Přikryl
    S KK deskami létám poměrně dlouho. Není to sice úplná špička, ale svou funkci plní slušně a nebál bych se ji doporučit. Řídící deska se dá, mimo standardního propojení 4-5-ti kanálů s vysílačem, také připojit přes cppm nebo s.bus. Na takové připojení pak stačí jeden std 3 vodičový propojovací káblík. Pokud desku připojím přes s.bus, tak v nastavení vidím další 3 AUX vstupy. Na co se dají použít? (v případě cppm tuším vznikou také 1-2 další vstupy, to jsem zatím nezkoušel).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
 

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole
 

Kontakt

Jan Hadač
+420 608 333 835
 
 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.