Newsletter

Nevyplňujte toto pole:
 

Řídící deska pro coptery HobbyKing KK2.1.5

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 0 hodnocení
 
Action Tip

Řídící deska pro coptery HobbyKing KK2.1.5 Řídící deska pro coptery HobbyKing KK2.1.5 Řídící deska pro coptery HobbyKing KK2.1.5 Řídící deska pro coptery HobbyKing KK2.1.5 Řídící deska pro coptery HobbyKing KK2.1.5 Řídící deska pro coptery HobbyKing KK2.1.5

 

Výborná řídící deska pro coptery HobbyKing v nové verzi KK2.1.5 + FW dle výběru. Jedná se o novou řídící desku platformy KK, která kombinuje vysoce citlivý a stabilní systém se snadným nastavením pomocí LCD displeje. Jednuduše zapojíte, nastavíte a letíte :-)

Dostupnost Na dotaz
Běžná cena 895 Kč
Ušetříte 100 Kč (–11 %)
Cena vč. DPH 795 Kč
Kód produktu 1028
Značka Hextronik Limited (Turnigy)
Kategorie AKCE - super ceny :)
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Nová verze výborné a cenově dostupné řídící desky pro multirotory s podporou nejnovějších FW na KK tools.

Deska je nově vybavena procesorem s větší pamětí (64kB), novým čipem 6050 MPU se snímači s větší citlivostí a přesností integrující gyro a akceleometr včetně nového pinu pro monitoring baterie.

Desku dodávám již s nejnovějším softwarem (FW) - aktuálně dostupné verze, takže nemusíte nic "flešovat" a rovnou můžete využít nejnovější funkce a vylepšení obsažené v aktuálním softwaru (FW). Desku je nejlepší připojit antivibrační oboustrannou pěnovou podložkou jako u gyra. Tím je dostatečně zaručeno, že vibrace nebudou ovlivňovat snímače na desce.

Aktuálně jsou dostupné dvě verze FW, pro začátečníky "LITE" a pro zkušené piloty ve verzi "PRO", která umožňuje širší možnosti nastavení pro akrobatické létání včetně agresivního "acro" režimu. Stačí napsat do poznámky, o kterou verzi máte zajem. Pro začátečníky rozhodně doporučuji verzi "Lite". Výchozí FW bude vždy nastaven na verzi "Lite". Verze Lite je podobná jako u předchozí verze desky KK2.0 a nehrozí riziko, že budou přenastaveny speciální hodnoty, které pak zásadně ovlivní stabilitu modelu.

KK2.1.5 patří mezi generaci desek, které jsou navrženy tak, aby multirotor byl co nejvíce stabilní a umožňoval jednoduché nastavení i pro začínajicí piloty díky zabudovanému LCD displeji a nahranému softwaru, který jednoduchou volbou v menu umožňuje nainstalovat a nastavit vybraný typ multirotoru. Jednoduše zvolíte typ, zkontrolujte rozložení motorů a směr otáčení vrtulí, zkalibrujete a můžete letět!

Původní KK gyroskop KK2.0 byl nahrazen mnohem citlivějším systémem v jednom čipu 6050 MPU (Gyro+Acc), který díky své vysoké citlivosti zajišťuje desce vysokou stabilitu a možnost lépe využit self-level mode pro stabilizaci modelu. Díky tomu je to aktuálně nejstabilnější KK deska. V srdci KK2.1.5 je nový procesor Atmel Mega644PA 8-bit AVR RISC mikroprocesor s 64kB pamětí. Stejně jako deska KK2.0 umožňeno použít až celkem 8 motorů (Octocopter). Deska obsahuje Piezo bzučák, který zvukem upozorňuje na aktivaci a deaktivaci desky. Deska také stále obsahuje 6-pin konektor pro připojení USBasp programátoru a díky tomu ji lze v budoucnu kdykoliv aktualizovat na novější firmware.

Pokud budete na M2-8 používat jen serva, tak je nutné mít na vědomí, že piny + jsou společné (propojené) pro M2-8, ale nejsou propojené s M1, takže při zapojeném napájení na pin M1 je nutné také zajistit napájení pro piny M2-8. Toto platí pouze při použítí serv na piny M2-8 a je zapojeno napájení z regulátoru na M1. Pokud jsou zapojené jen regulátory, tak samozřejmě regulátory na M2-8 nesmí mít zapojený napájecí pin (prostřední červený kablík z regulátoru musí být odpojený).

Specifikací:
Velikost: 50.5 mm x 50.5 mm x 12 mm
Hmotnost: 21 gram (včetně Piezo bzučáku)
IC: Atmega644 PA
Gyro / ACC: 6050MPU by InvenSense Inc
Automatická stabilizace (Auto level): Ano
Vstupní napětí: 4.8-6.0V
AVR rozhraní: standardní 6 pin
Signál z přijímače: 1520us (5 kanálů)
Odstup signál ESC: 1520us

Předinstalovaný firmware:
Dualcopter
Tricopter
Y6
Quadcopter +
Quadcopter X
Hexcopter +
Hexcopter X
Octocopter +
Octocopter X
X8 +
X8 X
H8
H6
V8
V6
Aero 1S Aileron
Aero 2S Aileron
Flying Wing

Singlecopter 2M 2S
Singlecopter 1M 4S
(vlastní nastavení v menu "Mixer Editor" + další možnosti dle aktuální verze FW)

Do FC lze nahrát i FW OpenAero2 pro stabilizaci do letadla. Takže lze tuto desku použít i jako stabilizátor pro letadla, který si pak snadno nastavíte dle potřeby přes LCD display. Pokud máte zájem o tuto úpravy, tak stačí napsat do poznámky "nahrát OpenAero".

Český manuál naleznete v záložce "Soubory".

Informace pro Vás:

Prostřední kablík (plus) z ESC regulátoru se zapojuje do řídící desky poze jeden, aby nedošlo k problémům s různou úrovní napětí z BECu regulátorů. Nejednodušší způsob je přeštípnutím drátku nebo vyndáním dutinky z konektorů dalších tří regulátorů. Pro napájení desky a přijímače stačí jen jeden BEC. Případně můžete použít externí SBEC a nepoužívat napájení z regulátoru.

Všechny signálové konektory jsou orientovány minus pólem (černý nebo hnědý) k okraji desky. Zapojení proveďte dle fotky s nákresem zapojení.

Aktivace a možný start se provádí ztažením plynu na minimum a následné plné výchylky vpravo (směrovka).

Deaktivuje se ztažením plynu na minimum a plné výchylky vlevo (směrovka).

Pro uchycení doporučuji použít oboustranně lepící pěnovou podložku.

Pro propojení desky KK2 a přijímače jsou nutné kabelové propojky 100mm (viz. související zboží).

Informace pro přeflešování a aktuální verze FW pro všechny KK boardy je k dispozici na této stránce.

Změny u KK2.1.5 oproti verzi 2.1 jsou pouze u konektorů pro pípák a baterii. Jsou nyný lépe označené a mají ochranu proti přepólování a pojistku, pokud by někdo i tak spletl konektory a zapojil je obráceně. Osobně rozhodně nedoporučuji připojovat hlavní baterii pro RC model na tento konektor, přes který je měřeno napětí a signalizováno pípákem KK desky, ale je rozhodně bezpečnější použít externí pípak na baterii, protože v případě havárie se přímé přivedení plného napětí z pohonné baterie nemusí vyplatit.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

  • AUXx po připojení přes S.BUS
    22.11.2018 16:19 | Marek Přikryl
    S KK deskami létám poměrně dlouho. Není to sice úplná špička, ale svou funkci plní slušně a nebál bych se ji doporučit. Řídící deska se dá, mimo standardního propojení 4-5-ti kanálů s vysílačem, také připojit přes cppm nebo s.bus. Na takové připojení pak stačí jeden std 3 vodičový propojovací káblík. Pokud desku připojím přes s.bus, tak v nastavení vidím další 3 AUX vstupy. Na co se dají použít? (v případě cppm tuším vznikou také 1-2 další vstupy, to jsem zatím nezkoušel).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

 
 

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole
 

Kontakt

Jan Hadač
+420 608 333 835
 
 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.