RSS

Blog

Legální licence Windows

Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl prodávat sestavené PC, tak jsem musel vyřešit také licencování systému Windows.

Chápu, že cena klasické licence OEM je pro některé zákazníky dost vysoká, ale bez legálního SW to prostě nejde. Máte však možnost vybrat si druhotnou licenci, kterou mám z ověřeného a hlavně legálního zdroje, takže máte jistotu, že licence je ověřená, pravá a dostanete jedinečný produktový klíč systému Windows.

Licence jsou trvalé a přenosné, takže pokud do budoucna budete chtít přenést licenci na jiný počítač, tak nebude problém. Což ostatně platí již delší dobu také pro OEM licence, díky EU, ať nejsme pouze jenom kritičtí proti fungování této organizace, za vším jsou lidé, což je někdy problém.

Dále bych chtěl upozornit, že pokud si chystáte zakoupit licence na aukčních nebo bazarových portálech zde nebo v zahraničí, tak licence Windows za 59 Kč nebo 99 Kč a podobné ceny jsou všechno možné jenom ne legální. Prodejce se Vám bude snažit nakecat, že je to ofiko, ale faktem je, že sice dostanete ve většině případů funkční klíč, ale to je tak vše, pokud fungovat déle než pár měsíců, tak je super, ale stejně se jedná o nelegální SW.

Druhotné licence jsou označené jako hmotné licence (štítek).

Herní sestavy pro běžné "pařany" ideální poměr ceny a výkonu

Vzhledem k tomu, že již více než 20 let dělám v oblasti počítačů, zejména servis a opravy PC, serverů, sítí, konfigurace připojení a vše kolem VPS, tak jsem se rozhodl na svém e-shopu nabízet sestavené počítače.

Je mi jasné, že konkurence je obrovská, ale jen málokdo realizuje slibovanou škálu služeb a hlavně porozumění při pomoci uživatelům.

Nabízené sestavy jsou vyladěné a optimalizované pro optimální výkon, zároveň s tímto počítačem získáte vyjímečnou podporu.

Díky tomu si nemusíte dělat starosti s výběrem a případným servisem.

V případě potřeby máte k dispozici jednu hodinu servisního vzdáleného připojení, při kterém můžeme společně vyřešit případné komplikace při instalaci nebo po instalaci počítače ve svém zázemí.

Pokud by se objevil problém, tak je svoz PC zpět do servisu zdarma.

Pro začínající RC piloty..

Pokud chcete začít s létáním s RC modelem, tak tato doba je ideální. Modely lze koupit defakto hotové, vysílače toho umí hodně a všechno vybavení ze pořídit za rozumné peníze i bez dovážení ze zahraničí.

Pro začátek je ideální model s tlačným pohonem, protože je klidný a navíc nemá na čumáku nic co by hned poškodil první pád (ohnutá hřídel, zlomená vrtule apod.).

S takovým modelem jako je třeba Bixler od Hobbykingu si užijete spoustu zábavy a dokážete se naučit ovládat model tak, aby jste mohli bez problémů přejít na obtížnější model.

Což je také obvyklá chyba začátečníka, který si vybere letadlo, které se mu líbí, ale je určeno spíše pro pokročilé nebo akrobatické letce.

Nakonec to končí zbytečným zklamáním, což je škoda.

Pokud máte zájem o létání, tak doporučuji společně s modelem s tlačným pohonem si pořídit lepší nabíječku s displejem (IMAX B6), Li-Po akumulátory Turnigy 2200mAh 3S1P 25C nebo Rhino 2200mAh 3S 25Cmonitor baterie a další drobné příslušenství jako je třeba suchý zip apod.

A čím to celé ovládat?

Nejlépe vysílačem od FrSky, který nabídne hodně a do budoucna máte dostupnou širokou škálu přijímačů a telemetrický čidel.

Vysílač FrSky Taranis X9 Lite nebo FrSky Taranis Plus 2019.

Přijímač můžete použít klasický FrSky RX6R 6ch nebo včetně stabilizace FrSky S6R 6ch a tím si učení ještě více usnadnit.

Turnigy Plush - klasické, jednoduché a hlavně spolehlivé regulátory

Pro všechny modeláře, kteří používají regulátory Turnigy Plush (ty původní) mám dobrou zprávu.

Hobbyking je sice už v nabídce nemá (prodává novou verzi Turnigy Plush32 což je něco úplně jiného, hlavně jiný výrobce), ale firma HobbyWing stále vyrábý tyto spolehlivé regulátory, které se snadno nastaví a navíc stále můžete používat svou bílou programovací LED kartu Turnigy, která funguje se všemi regulátory SkyWalker.

Zde můžete vložit svou nabídku..

Zdravím všechny návštěvníky tohoto webu.

Pokud chcete, můžete ve fóru v sekci "Bazar - nabídka" inzerovat to co již nepotřebujete.

Stačí provést registraci na e-shopu a můžete vytvářet příspěvky do fóra.

Přeji pěkný den

Servo - jak udělat z každého serva voděodolné servo

TIP: pokud chcete, aby servo fungovalo i ve vodě, tak stačí servo rozebrat a prostříkat sprejem nanoprotech,
necháte 24-48h schnout, složíte a můžete řádit i ve vodě, vzhledem k tomu, že ztratíte záruku na servo,
tak je dobré servo před touto úpravou otestovat.
Výhodou pak bude servo, které bude fungovat i v akvárku.

Serva TowerPro, kvalitní servo, které potěší každého modeláře, pokud si ho koupil na správném místě.
Serva Towerpro jsou nejlepší serva v poměru ceny, kvality a výkonu.
Heureka
Zde se můžete podívat na rezenze obchodu z doby, kdy jsem Heureku využíval.
Nepřetěžujte své baterie.
Dost často se setkávám s tím, že někteří modeláři ani neví co to vlastně hodnota C na baterii přesně znamená.
Důležitá upozornění při manipulaci a nabíjení Li-Po baterií
Vzhledem k tomu, že baterie typu Li-Po mohou být dost nestabilní při nesprávné manipulaci, tak prosím dodržujte tyto zásady